Návod – Never ending card

Když jsem minulý rok v zimě tvořila exploding box, tak jsem se rozhodla, že tam chci různé skládačky. Hledala jsem na ně různé skládačky. A zjistila jsem, že takových hlavně v češtině moc není. Anglicky ano, ale většinou videa. Proto jsem se rozhodla udělat sérii článků kde tyto návody budu vytvářet. První takový návod bude na never ending card.

Never ending card má ve výsledku čtvercový tvar, který když přeložíte a znovu otevřete tak se objeví něco jiného. Můžete tam schovat 4 různé fotky nebo třeba vzkazy.

Než začnete tyto skládačky dělat na ostro z nějakého krásného scrapbookového papíru, tak doporučuji si to vyzkoušet na klasickém papíru, já na tyto testy používám papíry na kreativní tvorbu z Kiku, stojí 29 korun a tím pádem mě ani nebolí, že se mi to třeba nepovede. Vzhledem k tomu, že to jsou tenčí papíry tak občas slepím dva k sobě.

Tyto papíry jsou o velikost 14,8 cm x 14,8 cm. Výsledek je velký 7,4 cm x 7,4 cm. Proto si nejdříve změřte velikost podkladu kam budete dávat never ending card a vynásobte dvěma. To vám dá rozměr základního papíru.

Co budete potřebovat na Never ending card:

  • sracpbookový papír
  • nůžky
  • pomůcku na rýhování (tzv. rybí kost), ale lze pro začátek jde použít i tupou hranu nůžek, já mohu doporučit tento z Papero amo 
  • lepidlo
  • fotografie ve výsledném rozměru
  • skalpel
  • ozdoby

Jak vytvořit never ending card

Papír si přeložíme na polovinu, otevřeme, otočíme a znovu přeložíme na polovinu. Při každém přeložení přehyb přejedeme rybí kostí nebo tupou hranu nůžkami. Znovu otevřete do původního stavu. Teď papír přehneme z každé strany pouze ke středu papíru. To uděláme ze všech stran. Viz obrázek.

never ending card

 

 

 

 

 

Papír opět otevřeme do původního stavu a pouze přehneme na polovinu. Papír si otočte tak ať ho máte spojem k sobě. Vezměte nůžky. A podle ukázky na obrázku kus papíru odstřihněte.

Znovu otevřete papír do původního stavu. Díky odstřihnuté části se nám uvnitř vytvořilo okénko. Teď je čas na to vzít do ruky lepidlo a budeme lepit. Lepidlo naneste na vyznačené čtverečky tak jako je na obrázku. Následně přilepte k sobě podle vyznačených šipek.

A je hotovo! Na vzniklé čtverce nalepte fotky a dle překladů je skalpelem nařežte ať vám to jde otáčet. Různě dostupte a můžete darovat.

 

 

 

 

 

 

 

Ať už máte never ending card jako samostatný dárek k přáníčku či na památku nebo jako další komponent do exploding boxu je to velmi efektní a všem se to bude líbit. 🙂

Doufám, že vám tento návod bude k užitku. Na případné dotazy se mě neváhejte zeptat v komentářích.

PS: video návod bude

Předchozí článek http://paperbunny.cz/2020/02/craftelier-haul/ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *