Co psát před cestou | Cestovní deník

Když už mám nový cestovní deník a cesta je až za dlouho. Já i přesto chci začít deník tvořit. Na to mi slouží seznamy a věci před cestou, které mohu do deníku zapisovat.

A co psát před cestou?

Jako první věc co psát před cestou jsou určitě základní informace. Tedy název cestovky, název letecké společnosti, časy odjezdů nebo příjezdů. Důležité kontakty co by se mohly hodit během cestě. V druhé řadě je skvělé si hezky za sebou napsat “Plán cesty” stačí stručně bod po bodu co vás v jaký den čeká. Tak si i lépe uspořádáte čas a budete mít přehled o tom na co budete mít ještě čas. Nevynechala jsem ani seznam “Co ochutnat za místní speciality”. Díky předchozímu vyhledání jsem pak věděla po čem se dívat.

co psát před cestou

V seznamech by neměl chybět ani finanční plán. Rozplánujte si kolik potřebujete na různé vstupné. Na finanční plán navazují i orientační ceny jídla v dané zemi. Fajn je také napsat si seznam co udělat “Před odjezdem” – měsíc, týdne, den a v ten den. Postupně pak budete odškrtávat dané položky a budete mít vše pod kontrolou.

Nákupní seznam je fajn věc co psát před cestou. Ať si do něj budete zapisovat potraviny co si chcete zabalit nebo třeba, že máte nakoupit opalovací přípravky. Protože jsme nějaký čas trávili v autobusu vytvořila jsem si i seznam mňamek do autobusu kde jsem sepisovala nápady co si vzít do autobusu za jídlo. Na autobus navazoval další seznam co psát před cestou a to filmy a seriály, které jsme si postupně pouštěli na dlouhých cestách v autobusu.

co psát před cestou

Většinou se nám v hlavě tvoří seznamy co zabalit, abych něco z toho nezapomněla ani toto nemůžu vynechat ze svých seznamů co psát před cestou. Kreslím si k tomu malé chlívečky a tak při balení odškrtávám. U mě se pak balení dělí na další podseznamy – lékarnička, drogérie, kufr, autobus nebo lednička.

co psát před cestou

Na závěr jsem si do předcestovního deníčku napsala adresy (i přesto, že je znám z hlavy, je hezké to mít na papíře :)), vypsaná slova ze slovníku – slova, která beru jako základ. A v poslední řadě jsem ve fázi co psát před cestou, týden před odjezdem vypsala předpověď počasí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *