Cestovní deník

Cestovní deník. Potřebuju cestovní deník. To byla první věc co jsem si řekla když jsme si naplánovali cestu do Itálie. Pak ale nastal problém, tolik možností a druhů a teď jen, který si vybrat.

cestovní deník

Po několika dnech pátrání jsem konečně měla jasnou představu o tom jak chci, aby můj cestovní deník vypadal a dokonce jsem ho našla. Můj vysněný cestovní deník jsem našla na Aliexperssu a stále ho tam najdete zde.

Skládá se z kožených desek.  Kožené desky jsou lepší, neohnou se tak snadno jako desky ze čtvrtky. Barvu desek si můžete vybrat – růžová, modrá, oranžová nebo zelená. Já jsem si vybrala modrou. Základ deník je opatřen gumičkou, tu v balení dostanete ještě náhradní spolu s malým letadélkem. Uvnitř deníku se vám nabízí tři sešity. S linkami, čtverečkovaný a čistý. Také deník nabízí průhledné kapsy. Jednu se zipem, jednu s velkou kapsou a poslední rozdělenou na tři části.

cestovní deník

Průhledné desky jsem perfektně využila na různé italské samolepky, které jsem nakoupila také různě na aliexpressu a velká otevřená kapsa posloužila jako soupis od cestovky kdyby mi náhodnou něco vypadlo z hlavy.

Jako dárek k nákupu kromě gumičky dostanete držák na sluchátka, zvířátko z kůže co si musíte svázat, držák na tužku, kovové hroty a záložku.

cestovní deník

Skvěle se mi hodilo, že deník je rozvržený na tři sešity. Do prvního sešitu jsem začala psát prakticky ihned co dorazil. Přebal linkovaného sešitu jsem přelepila scrapbookovou čtvrtkou na které je mapa Itálie. Čtverečkovaný sešit se týkal pouze seznamů a poznámek k odjezdu. Druhý sešit sloužil pro deník jako takový. Sešit, který měl prázdné papíry složil na lepení různých vstupenek a jízdenek, ty jsem opatřila patřičnými odkaz k vyprávění v deníku.

cestovní deník

Už teď vím, že ho stálo za to pořídit. Těším se jak pár let do něj nakouknu a budou to příjemné vzpomínky, které na mě budou čekat v knihovně.

Jaký je váš vysněný cestovní deník?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *